1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy a przerzuty do kości?
Ola Olka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4384

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-02-25, 09:15   Temat: Rak szyjki macicy a przerzuty do kości?
Kiwinka 1984 tak, miałam tatę pod opieką hospicjum domowego. Jeżeli leczenie radykalne zostało zakończone i pacjent jest leczony paliatywnie można się postarać o wsparcie HD.
Kiwinka 1984 napisał/a:
Przeciez mama chodzi i narazie jakoś funkcjonuje myślałam że hospicjum jest dla ludzi leżących materace przeciwodleżynowe
Hospicjum stacjonarne tak natomiast przy hospicjum domowym macie wizyty pielęgniarki i lekarza w razie potrzeby. Ta opieka jest pomocą i nie koliduje z normalnym zaleconym leczeniem. Poza tym można mamę zapisać (czasami są niestety kolejki) i w razie potrzeby skorzystać bez czekania. Pacjenci są czasami miesiącami a nawet latami pod opieką HD.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak szyjki macicy a przerzuty do kości?
Ola Olka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4384

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-02-25, 08:28   Temat: Rak szyjki macicy a przerzuty do kości?
Kiwinka 1984 napisał/a:
Wysylam jeszcze zdjęcie RTG na którym podobno już widać przerzuty do kosci.
Na forum nie ma radiologa a tego nie można ocenić "na oko". Tu musi naprawdę specjalista popatrzyć.
Kiwinka 1984 napisał/a:
Martwinie że lekarz napisał radioterapia paliatywna.Kojarzy mi się to z czekaniem na śmierć i ograniczeniem bolu.
Radioterapia paliatywna oznacza że mama dostanie leczenie które ma załagodzić skutki choroby - w tym wypadku ma pomóc walczyć z przerzutami do kości. Nie wyleczy choroby podstawowej - dlatego paliatywne a nie radykalne.
Nie myśl że to "czekanie na śmierć" - pomyśl że ma to mamie pomóc w cierpienu - to jest najważniejsze.
Kiwinka 1984 napisał/a:
mam jeszcze w domu dwoje małych dzieci i brata alkoholika który mieszka z moją mama żyć mi się niechce
Czy mama jest pod opieka hospicjum domowego? Jeżeli nie to załatwiaj to jak najszybciej - skierowanie da lekarz prowadzący a nawet lekarz rodzinny może je dać.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group